Pomagamy lepiej spać. Odpowiadamy na pytania i doradzamy.

Kołdra obciążeniowa – komu się przyda?

Praktycznie każdy z nas natyka się na mniejsze lub większe kłopoty zdrowotne. W dzisiejszych czasach choroby cywilizacyjne mogą dotknąć każdego, bez względu na predyspozycje genetyczne czy inne czynniki związane z środowiskiem. Liczba jednostek chorobowych, dolegliwości i innych problemów zdrowotnych rośnie w zatrważającym tempie – lekarze niemal co kilka tygodni odkrywają nowe, słabo zbadane czynniki zagrażające zdrowiu. Stąd też rosnąca wciąż popularność naturalnych metod leczniczych – które po latach niełaski wracają do głównego nurtu medycznych zaleceń.

Która terapia będzie najbardziej odpowiednia?

Nie każdy jednak ufa i decyduje się na np. pokonanie swojej depresji jogą, czy podjęcie walki z bólami kręgosłupa poprzez akupunkturę. Nic dziwnego, ponieważ lekarze wciąż spierają się i dyskutują na temat prawidłowości i skuteczności niekonwencjonalnych metod leczenia. I mimo wieluset lat badań nie wypracowano do tej pory kompromisu pomiędzy “czystą” nauką, a naturoterapią Strzałem w dziesiątkę wydaje się skorzystanie z technologii przebadanej naukowo, posiadającej odpowiednie certyfikaty i sprawdzone opinie ekspertów, połączonej ze sprawdzonymi metodami, znanymi za czasów starożytnych. Produktem łączącym zalety obu tych metod jest… kołdra obciążeniowa. Wszak to podczas snu nasz organizm się regeneruje i to właśnie w czasie “objęć Morfeusza” powinniśmy szukać sposobu na poradzenie sobie ze swoimi dolegliwościami.

Kiedy stosować kołdrę obciążeniową?

Kołdra obciążeniowa to specjalny przedmiot, z pozoru przypominający zwyczajną kołdrę. Wygląd i zastosowanie to niemal jedyne rzeczy, które łączą obie te rzeczy. “Magiczna” kołdra ma bowiem właściwości terapeutyczne, które pomagają w wielu dolegliwościach zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Przedmiot może okazać się niezwykle przydatny w przypadku różnych problemów naszych pociech. W przypadku spadku koncentracji, problemów z nauką, kołdra może okazać się remedium. Dzięki specjalnej budowie kołdra obciążeniowa wyposażona jest w małe ciężarki, które stymulują organizm poprzez odpowiedni nacisk na określone miejsca na ciele. Swoisty “masaż” spowoduje wyciszenie, odprężenie i ulgę w różnych dolegliwościach zdrowotnych. Z uwagi na to, że dużo chorób bierze się po prostu z nieodpowiedniego, niepełnowartościowego snu, warto zadbać o ten element naszej codzienności.

Kołdra obciążeniowa – przydatna nie tylko podczas snu

Kołdry można także używać do przykrywania się nią w ciągu dnia. Może być również wykorzystana do ćwiczeń fizycznych, dzięki czemu poprawimy kondycję i stan naszego organizmu. Ponadto nasze mięśnie odprężą się i zaznaja błogiego odpoczynku. Specjaliści wskazują, że kołdra ma właściwości nie tylko odprężające i antystresowe, ale może być elementem terapii antydepresyjnej czy antynerwicowej. Z pewnością to ciekawy, nietuzinkowy produkt łączący w sobie cechy nowoczesnych technologii z zakresu między innymi materiałoznawstwa i sprawdzonych, tradycyjnych metod leczniczych wykorzystujących zbawienne właściwości nacisku na odpowiednie sensory na naszym ciele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne